Języki

You are here

Wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia

Jeśli wiesz o wydarzeniach, spotkaniach, seminariach, warsztatach związanych z tematyką sztucznego życia, wyślij do nas informację – zamieścimy ją na tej stronie.

Otwarte seminarium członków oraz sympatyków Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji (7 grudnia 2012)

Spotkanie odbędzie się w Poznaniu o 13:30, ul. Piotrowo 2, sala BT 121. Po dwóch krótkich wykładach: "Algorytmy inspirowane naturą – przykłady i analogie" oraz "Inspiracje biologiczne w AI: błogosławieństwo czy przekleństwo?" odbędzie się dyskusja uczestników.

Otwarte warsztaty i wykłady Polskiej Sieci Sztucznego Życia (23/24 listopada 2012)

Spotkanie Evolution and Development of Networks, from Systems Biology to Computational Neuroscience odbędzie się 23 i 24 listopada 2012 w Poznaniu (piątek: ul. Umultowska 89, sobota: ul. Wieniawskiego 17/19). Zapraszamy zainteresowanych!

Wykład „Sieci Neuronowe w Sztucznej Inteligencji i Sztucznym Życiu" (16 marca 2012)

Wykład odbędzie się w ramach Brain Awareness Week w Ośrodku Nauki Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu przy ul. H. Wieniawskiego 17/19 o godzinie 17.00.

Artykuł na temat symulacji życia (czerwiec 2011)

Ukazał się artykuł omawiający dwa podejścia do wykorzystania komputerów jako środowiska, w którym mogą przebiegać procesy życiowe. W pierwszym z nich komputer służy do symulacji modeli życia ziemskiego, w drugim – jest środowiskiem, które ma umożliwiać rozwój życia.

Artykuł: dzisiejsza nauka a „drzewo życia" (luty 2009)

Przeczytaj, dlaczego pierwotna wizja Darwina, przedstawiająca wszystkie gatunki w postaci hierarchii – drzewa, niezbyt dokładnie opisuje rzeczywistość.

Artykuł omawiający dziedzinę Sztucznego Życia (styczeń 2009)

Dostępny jest artykuł o dziedzinie Sztucznego Życia, wybranych algorytmach inspirowanych biologicznie (algorytmach ewolucyjnych, algorytmach mrówkowych oraz sztucznych systemach odpornościowych), oraz o problemach w badaniu złożonych modeli życia.

Samo-replikacja RNA (styczeń 2009)

Przeczytaj artykuł o enzymach RNA, które mogą się samodzielnie replikować.

Bramy jutra (grudzień 2008)

Obejrzyj program o wykorzystywaniu komórek macierzystych, terapii genowej, klonowaniu, modyfikacjach genetycznych roślin, zwierząt i żywności (GMO), i związanych z tym problemach etycznych oraz ekonomicznych.

Sztuczne życie. Biologia i informatyka (listopad 2008)

Wykład w Poznaniu nt. sztucznego życia biologicznego oraz modeli i technik komputerowych stosowanych w tej dziedzinie, poruszający tematykę sztucznej świadomości oraz prezentujący potencjał i własności symulowanych środowisk.

Sztuczne życie – Wieczór Odkrywców (21 czerwca 2008)

Zapraszamy na audycję radiową w sobotę, 21 czerwca (20:10-20:40) w I Programie Polskiego Radia. Gośćmi programu będą prof. dr hab. Andrzej Legocki oraz dr inż. Maciej Komosiński.

Sztuczne życie – mit czy rzeczywistość? (20 czerwca 2008)

POLSKA AKADEMIA NAUK, ODDZIAŁ W POZNANIU oraz WYDZIAŁ TEOLOGICZNY UAM zapraszają do wzięcia udziału w sesji naukowej na temat Sztuczne życie – mit czy rzeczywistość? pod patronatem JE Ks. Abp Dr. Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego oraz Prof. dr. hab. inż. Michała Kleibera, Prezesa PAN. Czytaj więcej...

Poznawanie wszechświata (8-9 grudzień 2007)

Sympozjum oraz program. Dyskusja panelowa „Sztuczne życie. Sztuczna inteligencja".

Wcześniejsze...

Poprzednie wydarzenia znajdziesz tutaj.